Konkurs Poezji Karola Wojtyły i o św. Janie Pawle II

16 października 2019 r. – w 41 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - w naszej szkole odbył się I etap Konkursu Recytatorskiego Poezji o św. Janie Pawle II.

Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Honorata Michalska, pani Barbara Sawicka, pani Ewa Gruchała - przesłuchała 22 deklamacje wierszy naszych uczniów. Wszyscy zaprezentowali się pięknie i jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych.

Do finałowego – II etapu konkursu w Bedoniu - zakwalifikowały się uczennice, które w eliminacjach zajęły I i II miejsce w dwóch kategoriach wiekowych kl. II – IV i  kl.V- VII.

Były to: Julita Kuklińska z kl.IIb przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni – pani Magdaleny Jabłońskiej, Daria Mrówczyńska kl.IIIB – przygotowana do występu przez panią Annę Prasek, Natalia Banaszkiewicz z kl. Va i Nina Janowska z kl. VIb

Finał konkursu odbył się 5 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bedoniu Wsi.

Tego dnia na sali gimnastycznej szkoły w Bedoniu zebrało się 45 uczniów z 17 szkół, którzy przybyli do szkoły noszącej imię św. Jana Pawła II, by wspominać naszego wielkiego Polaka.

Wszystkie nasze uczennice zaprezentowały się pięknie. Z radością i dumą w sercu prezentowały wybrane przez siebie wiersze o Janie Pawle II i zasłużyły na gromkie oklaski za swój piękny, pewny i wspaniały występ.

Ostatecznie jednak - komisja konkursowa przyznała - II miejsce Darii Mrówczyńskiej z kl.IIIb, która otrzymała dyplom i album o Ojcu Świętym.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali także dyplomy i eleganckie notesy z długopisami. W przerwie między przesłuchaniami był słodki poczęstunek. Uczniowie brali też udział w turnieju Koło Fortuny przygotowanym przez wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas w Bedoniu.

Udział w tym konkursie przyniósł wiele dumy i radości zarówno uczestnikom, jak i organizatorom. Wszyscy razem oddaliśmy cześć Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczennic: pani Elżbiecie i Sławomirowi Kuklińskim a także Jolancie i Dariuszowi Banaszkiewicz za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem w czasie podróży do Bedonia i w czasie powrotu do Jeżowa.

Autor: Beata i Jolanta Szulc