Odblaskowe Pierwszaki w Jeżowie

29 września 2016 r. naszych uczniów odwiedzili przedstawiciele Policji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach w ramach akcji „odblaskowe pierwszaki”.

Nasi Goście najpierw spotkali się z klasą pierwszą, gdzie przeprowadzili działania profilaktyczne o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Dzieci obrazowo przedstawiły, jak powinno się przechodzić przez ulicę zaś Panowie opowiedzieli o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania, każdy z uczestników otrzymał odblaskowe gadżety. Dzieci zobowiązały się przywiesić je do ubrań dbając tym samym o widoczność po zmroku. Dodatkowo szkoła otrzymała książeczki i płyty edukacyjne potrzebne do prowadzenia lekcji z wychowania komunikacyjnego.

Następnym punktem spotkania były ćwiczenia umiejętności praktycznych i teoretycznych jazdy na rowerze  uczniów klas IV i V w mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego, które zostało ustawione przez Panow z WORD. Była to bardzo interesująca lekcja wychowania komunikacyjnego. Cykliczne spotkania z Policją i WORD to efekt współpracy szkoły z tymi instytucjami. Praca nad poprawą bezpieczeństwa to dla naszej placówki priorytet, ponieważ jest ona zlokalizowana przy ruchliwej drodze krajowej.

Autor: Paweł Chwaliński