Wyprawa do lasu

W dniu 12 października panie: Anna Prasek, Barbara Hoffman-Sroka i Barbara Sawicka zaplanowały zajęcia dla młodszych klas w środowisku naturalnym – w lesie. Wybraliśmy się do w Woli Łokotowej. Pojechaliśmy autobusem szkolnym - klasa II, III A i III B.

Było nas 47 osób, więc podzieliliśmy się na grupy. Każda klasa ze swoją  wychowawczynią wyruszyła na spotkanie z przyrodą. Bacznie obserwowaliśmy środowisko leśne. Rozpoznawaliśmy drzewa, krzewy oraz różne rośliny zielne. Mieliśmy okazję zobaczyć z czego składa się ściółka leśna oraz  poszczególne warstwy lasu. Znaleźliśmy ślady dzika i nory lisie. Widzieliśmy jemiołę rosnącą na sośnie. Rozpoznawaliśmy grzyby jadalne i niejadalne. Uczyliśmy się  zachowania w lesie. Po ciekawych zajęciach rozgościliśmy się nad zalewem „Batorówka”. Pan Zbigniew Bator przygotował dla nas ognisko.

Zabraliśmy ze sobą kiełbaskę, ciasto i napoje. Pogoda nam dopisała. Wszyscy wspaniale się bawili. Biegaliśmy po plaży, oglądaliśmy rowery, kajaki wodne i karmiliśmy ryby. Takie zajęcia bardzo nam się podobają.  W przyszłym roku może znowu odwiedzimy te piękne okolice.

Uczniowie klasy II, III A, III B.