Współpraca ZSP z przedstawicielami środowiska lokalnego.

Spotkanie w bibliotece

W ramach realizacji doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIIb w dniu 11 października 2019 r. uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Jeżowie.

Celem spotkania było przygotowanie uczniów do pełnienia ról społeczno- zawodowych. Uczniowie zostali zapoznani z pracą dyrektora GOSKiR i bibliotekarki. Podczas rozmowy pani dyrektor uświadomiła uczniom jak ważne i odpowiedzialne jest zarządzanie instytucją. Pani dyrektor zachęcała młodzież do czytania książek, ponieważ to książka rozwijają inteligencję i wyobraźnię, przez co czytelnicy biblioteki stają się twórczy i łatwiej jest im zaangażować się w życie naszego otoczenia. Ponadto książka jest sposobem na miłe spędzenie czasu, nie tylko uczy, ale również dostarcza rozrywki.

Spotkanie z panią dyrektor GOKSiR było bardzo interesujące, uczniowie pozyskali nowe wiadomości dotyczące stanowiska kierowniczego. Gościnnie uczniowie klasy VIIb mogli spotkać się i porozmawiać z Panią kierownik GOPS, która przedstawiła uczniom ścieżkę edukacyjno – zawodową pracownika socjalnego. Pani kierownik opowiedziała o zadaniach i obowiązkach, jakie spoczywają na tej instytucji. Na zakończenie spotkania pani kierownik GOKSiR otrzymała od uczniów podziękowanie.

Spotkanie z Pracownikami Służby Zdrowia

Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VIIa w dniu 25 października 2019 r. w ramach zajęć doradztwa zawodowego z Panią doktor, lekarzem medycyny rodzinnej było bardzo interesujące. Pani doktor podczas spotkania zachęcała uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Przedstawiając swoją ścieżkę edukacyjno- zawodową pani doktor podkreśliła, że warto jest rozwijać swoje talenty i uzdolnienia, którymi zostaliśmy obdarowani. Pani doktor, jako osoba wrażliwa, odczuwająca potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi, zafascynowana zawodem lekarza, medycynę przekuła w pasję swojego życia. Dalsza część spotkania przybrała formę pytań, pytania zadawane przez uczniów nawiązywały do codziennych czynności wykonywanych przez lekarzy: zachorowań na grypę, podejmowanych działań w przypadku stłuczeń, złamań itp. Z panią doktor pożegnaliśmy się wręczając na zakończenie „Podziękowanie „mając nadzieje, że to spotkanie niewątpliwie było dla wszystkich uczniów okazją do odkrywania swoich zainteresowań.

Autor: Justyna Szcześniak