Ruszył projekt edukacyjny w klasach II

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.

Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2020 r. wychowawczynie klas drugich wprowadziły do swoich klas projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

Przygodę z projektem pt: „Czytam lekturki spod chmurki” rozpoczęto od przygotowania kącika czytelniczego z chmurką Tosią.

Wykonano już pierwsze zadania czyli: drzewo czytelnicze, chmurkę Tosię, czytusie,  lekturniki.

Wybrano już lekturę do czytania w klasie IIa jest to -  „ Kapelusz Pani Wrony”  - Danuty Parlak, natomiast w klasie IIb – „Drzewo do samego nieba”- Marii Terlikowskiej.

Autor: Monika Wilkowska

• Powiększ obraz

Grupa uczniów klasy II trzymająca w rękach lekturnik.

• Powiększ obraz

Grupa uczniów trzymająca w rękach Czytusia - własnoręcznie wykonaną zabawkę.

• Powiększ obraz

Uczniowie wykonują pierwsze zadanie projektu.

• Powiększ obraz

Uczniowie podpisują swoje "Lekturniki"

• Powiększ obraz

Grupa dzieci klasy 2b przygotowuje pierwsza stronę "Lekturnika"

• Powiększ obraz

Dekoracja klasy, stworzona na potrzeby projektu "Lekturki spod chmurki" wykonana przez uczniów klasy 2a.

• Powiększ obraz

Uczniowie klasy 2a prezentujący autorskie ilustracje głównego bohatera książki "Kapelusz pani Wrony"